מכירת נשק

מכירת נשק בעת שירות צבאי
כל אדם המשרת בצה"ל עשוי לשאת עימו נשק ואף להיחשף למגוון סוגי אמל"ח. מערכת החוק והמשפט הצבאית מכירה בסכנה הגדולה שנשקים אלו עלולים לגרום לחברה בכללותה ולאנשים פרטיים, במידה ויגיעו לידיים עברייניות או חבלניות. אכן, מכירת נשק צבאי כבר נקשרה לא פעם לפיגועים וחיסולים של עבריינים, והצבא מתייחס בחומרה יתרה לחיילים המבצעים עבירה זו. לכן, אם הועלו כנגד חייל חשדות למכירת נשק, עליו לפנות בהקדם האפשרי לייעוץ במשרדנו, ועוד לפני כניסתו לחקירה במשטרה הצבאית שתשפיע רבות על המשך ההליך.

אודות עבירת מכירת נשק
ראשית, חשוב לדעת כי בהתאם לחוק הצבאי "נשק" אינו רק רובה או אקדח בשלמותם, אלא גם אביזרים או חלקים הקשורים בהם, ואף אם אינם תקינים לשימוש. כמו כן, תחת הגדרתו של נשק נמנים פגזים, חומרי נפץ, תחמושת וציוד ומכשור העשויים לשמש לכיוון או לתפעול נשקים. כאמור, לאור הנזק העצום שעלולים לגרום נשקים אלו קיימת התייחסות מחמירה לכל סוגי העבירות הקשורות בהם, ולמכירת נשק בפרט. עבירה זו נכללת תחת הקטגוריה של "הוצאת נשק מרשות הצבא", המתייחסת למקרים בהם הוציא חייל את הנשק מהמקום בו הוא אמור להיות. כלומר, מדובר במקרים רבים ושונים כגון הפקרה או נטישה של נשק, מסירה, גניבה וסחר. מטבע הדברים, מכירת נשק מהווה את העבירה החמורה ביותר בקטגוריה זו , ולפי סעיף 78 בחוק השיפוט הצבאי עלולה להוביל לעונש של 15 שנות מאסר.

פנייה לעורך דין
ההליך הצבאי עקב מכירת נשק עשוי להיות ארוך, נוקשה ומורכב, וכאמור עם תחילתו מומלץ לפנות אל עורך דין המתמחה במשפט הצבאי. זאת, כבר בשלב הראשוני ולפני תחילת החקירה במצ"ח, על מנת שעורך הדין יעניק ייעוץ לגבי התנהלות נכונה בחקירה. בד בבד, יפעל עורך הדין לבירור נסיבות המקרה ויעשה ככל האפשר למניעת מעצר והגשת כתב אישום. במידה ואכן מגיע המקרה לפתחו של בית דין צבאי, יציג עורך הדין את הטיעונים המקלים עם מרשו, כגון היעדר עבר פלילי, הפעלת לחצים מטעם גורמים חיצוניים, נסיבות אישיות ששיבשו את שיקול הדעת, והכוונות שעמדו מאחורי העבירה.

פנייה למשרדנו
יש להבין כי מכירת נשק מהווה עבירה חמורה ביותר, ושייעוץ וייצוג משפטי של משרדנו עשוי להועיל להפחתת האישומים ולהקלת העונש באופן משמעותי. לפרטים נוספים ולקביעת פגישה הינכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך האתר, או להתקשר לטלפון 1-700-703-709.