משפט צבאי

עורך דין עבור משפט צבאי
להבדיל ממערכת המשפט האזרחית, בצה"ל קיימת מערכת עצמאית המטפלת בעבירות וסוגיות משפטיות אחרות של אנשי מילואים, קבע, חיילים ומועמדים לשירות ביטחוני. זאת, על פי חוקים ונהלים ייחודיים, ובהליכים העשויים להשפיע על עתידו של אדם בצבא ובשחרור לאזרחות. משרד עו"ד איתי בר מלווה חיילים העומדים בפני משפט צבאי או הליכים המערבים דיני צבא, ופועל למענם מול בתי הדין הצבאיים, בהליכים משמעתיים, בוועדות שונות, בעת מעצר ובחקירות במשטרה הצבאית.

הצורך בעורך דין למשפט צבאי
ראשית, חשוב להבין כי מערכת המשפט הצבאית עלולה להתייחס באופן מחמיר גם לעבירות קלות יחסית, הגוררת עימן סנקציות ועונשים כבדים. בנוסף לכך, במידה שחייל ביצע עבירה פלילית נפתח כנגדו תיק פלילי כמו לכל אזרח בישראל, כך שתוצאות המעשה ימשיכו ללוות אותו גם בהמשך חייו. אמנם, דיני צבא מאפשרים לנאשמים להיות מיוצגים מטעם סנגורים צבאיים, ואפילו לייצג את עצמם, ואכן סנגורים צבאיים אמונים במידה רבה על פעילותה של המערכת. ואולם, במקרים רבים מדובר באנשים צעירים בעלי ניסיון מועט וראייה מצומצמת, יחסית לעורך דין ותיק הפועל גם במישור האזרחי. יתר על כן, עורך דין פרטי מסוגל לספק למרשו שירות איכותי וזמין יותר, ולפעול למענו במלוא המרץ מבלי להיות נתון ללחצי מערכת שהוא עצמו חלק ממנה. יחד עם זאת, מובן שעליו להיות בקיא בדינים ובהתנהלות המיוחדת של הערכאות הצבאיות השונות.

משפט צבאי על עבירה פלילית
מדי שנה מוצאים את עצמם חיילים רבים בפני משפט צבאי בגין עבירות פליליות, כגון גניבה, עבירות מין, אלימות, החזקה, סחר או שימוש בסמים. במקרים אלו, משרד עו"ד איתי בר מייעץ למרשו בכל שלבי ההליך, כולל ייעוץ בטרם כניסה לחקירה מטעם המשטרה הצבאית, קיום דיונים מול התביעה, ייצוג בבתי הדין הצבאיים ובערעורים על החלטותיהם, ופעילות נמרצת להפחתת האישומים, הקלת העונש ואף ביטול התביעה. כמו כן, המשרד פועל למחיקתם של רישומים פליליים בעת הצורך, מתוך מטרה לאפשר כניסה חלקה לאזרחות ופתיחתו של דף חדש.

ליווי בעבירות משמעת
משרדנו מלווה את הלקוח גם בעבירות הקשורות אל דיני צבא שאינן נחשבות לפליליות. מדובר בעבירות כגון שתיית אלכוהול בעת מילוי תפקיד, עריקות ונפקדות, גילוי סוד צבאי, סירוב פקודה או איבוד נשק. במקרים אלו מייעץ המשרד לחייל לגבי ההליכים העומדים בפניו, כדוגמת חקירת קצין, שימוע ביחידתו, הליכים משמעתיים וועדות שונות. זאת, בדגש על הצגה נכונה של המקרה והתנהלות מושכלת, אשר תוביל לתוצאות המקלות ביותר מבחינת החייל.

אם אתם או מי מבני משפחתכם עומדים בפני משפט צבאי, אנו ממליצים לפנות אלינו בהקדם בטלפון שמספרו 1-700-703-709.