תביעות משרד הבטחון

משרד עו"ד איתי בר כבר ייצג הצלחה לקוחות רבים במהלך תביעות משרד הבטחון, וסייע להם לממש את זכויותיהם המגיעות להם כחוק. לאורך השנים ייצגנו חיילי צה"ל, סוהרים ושוטרים שביקשו לקבל הכרה בנכותם עקב נסיבות הקשורות לשירותם, וכן בערעורים שהגישו לוועדות משרד הביטחון ולבתי המשפט בישראל. בנוסף לכך, אנו מלווים את לקוחותינו בתביעות עקב החמרת מצב ושינוי קשר סיבתי, ובתביעות כנגד הרופא הראשי במשרד הביטחון ואגף השיקום.

מורכבות התביעות
תביעות להכרת נכות מוגשות לקצין התגמולים על ידי שוטרים, חיילים וסוהרים, ובמהלכן יש להוכיח כי הפגיעה נגרמה בנסיבות הקשורות לשירות ובמהלכו. למרבה הצער, הגורמים האחראיים במשרד הביטחון אינם מקלים על חייהם של הפונים להכרה בנכות, ועשויים להערים בפניהם קשיים מרובים. יתר על כן, לעיתים בוחרים הפונים להסתייע בגורמים מתוך המערכת לצורך תביעות משרד הבטחון, המגישים עבורם תביעה חובבנית שמובילה לדחייה חלקית או מלאה מטעם קצין התגמולים. מעבר לכך, במקרים רבים קשה להוכיח את הקשר הסיבתי שבין הנכות לתנאי השירות, בין אם מדובר בטנטון עקב חשיפה לרעש או בהפרעה נפשית בגין לחצים. על כן, לפי ניסיוננו אין תחליף לייצוג מטעם משרד עו"ד הבקיא בכל שלבי התביעה, כולל חוות הדעת הרפואית, הצגה ראויה של המקרה והגשת ערעורים לבית משפט השלום במידת הצורך.

הדרך הארוכה להכרה בתביעה
קצין התגמולים עשוי לדחות את התביעה, לקבוע החמרה בלבד או לקבל אותה במלואה. במידה שהתביעה הוכרה, יזומן האדם לכינוס של ועדה רפואית הקובעת את דרגת נכותו, וזו תשפיע באופן מהותי על הזכויות וההטבות המגיעות לו. כמו כן, הועדה קובעת באם מדובר בנכות קבועה או זמנית בלבד, וגם לקביעה זו ישנן השלכות מהותיות. לדוגמא, כל אדם שנקבעו לו מתחת ל- 10% נכות לא יקבל כל זכות או הטבה, בעוד שמי שנקבעו לו 10% עד 19% יהיה זכאי לפיצוי חד פעמי העשוי להגיע עד לכ – 150,000 שקלים. מאידך, מי שנקבעו לו מעל ל- 20% נכות יהיה זכאי לגמלה חודשית, לשיקום מקצועי, לטיפולים רפואיים בחינם ולעוד שורה ארוכה של הטבות. יש לציין כי התנהלות נכונה מול אנשי הועדה הרפואית עשויה להועיל מאוד לקביעותיה, ולשם כך מומלץ לפנות לייעוץ מטעם עורך דין הבקיא בתחום.

סיוע משפטי בתביעות
שוקלים להגיש תביעה למשרד הביטחון? אם כן, אל תפעלו לפי אמונה עיוורת ומהרו לפנות אלינו בטלפון 1-700-703-709. אנו נפעל בנחישות ובתבונה להשגת מלוא זכויותיכם.